• Elewacje Drewniane elewacje z drewna egzotycznego

  Elewacje Drewniane

  Oryginalna estetyka, znakomite właściwości drewna, wyjątkowy charakter elewacji

  elewacje z drewna egzotycznego
 • Elewacje Drewniane elewacje z drewna egzotycznego

Elewacje z drewna egzotycznego

Uzupełnienie wizerunku każdego domu, jakim jest elewacja z drewna egzotycznego to nie tylko podkreślenie stylu posesji ale i wyjątkowe właściwości użytkowe oferowanego materiału.

Elewacja z drewna egzotycznego jako dekoracja

W naszej pracy mamy do czynienia z wieloma wizjami elewacji drewnianej – od prostych po bardzo złożone, na szczególną uwagę zasługują projekty uwzględniające wykorzystanie drewna egzotycznego. Nie zawsze świadczymy usługi związane z np. pokryciem całej fasady dwupiętrowego domu (choć nie jest to rzadkie zlecenie), często Klienci życzą sobie wymiany części drewnianej elewacji, albo pokrycia tylko niektórych jej obszarów.

Oryginalny wygląd, niesamowity efekt

Tak naprawdę drewno egzotyczne to przede wszystkim niepowtarzalne walory estetyczne, możliwe do zastosowanie w wielu rodzajach rozwiązań architektonicznych, również altankach, albo saunach. Liczy się tu przede wszystkim ułożenie słojów i specyficzna gama kolorów. Oprócz tego drewno egzotyczne cechuje się większą od krajowego stabilnością wymiarów i wytrzymałością. Niektóre gatunki są bardziej odporne na wodę, inne na wysokie temperatury i nasłonecznienie. Większość rodzajów drewna egzotycznego wykazuje też większą – naturalną – odporność na działanie krajowych owadów i grzybów.

Zabezpieczenie elewacji z drewna egzotycznego

Najważniejszym zabezpieczeniem drewnianej elewacji jest impregnacja. Pomimo znakomitych właściwości drewna egzotycznego, warto zabezpieczyć je w ten sposób i zyskać gwarancję wieloletniej trwałości przez dodatkową ochronę przed wilgocią, pleśnią i insektami. Niektóre gatunki drewna egzotycznego warto poddawać olejowaniu, które zwiększy wytrzymałość desek.

Pełna gama produktów z drewna egzotycznego

Jeśli chodzi o asortyment drewna egzotycznego, dysponujemy jego najróżniejszymi postaciami, a do najpopularniejszych gatunków należą okume, meranti, teak i cumaru. Pomimo naturalnych uwarunkowań każdego rodzaju, rysunek i barwę dobieramy zgodnie z wizją Klienta, bez względu na to, czy na jej podstawie sami tworzymy projekt, czy przystępujemy do pracy z już przygotowanym. Również wśród desek elewacyjnych z drewna egzotycznego posiadamy materiały profilowane o kształtach utrudniających utrzymywanie się wody.


Tarasy, Elewacje, Konstrukcje, Sprzedaż drewna

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Dlaczego drewno?

Drewno to doskonały materiał, który zapewni Państwu naturalne piękno, trwałość i elegancję pozwalającą budować w harmonii z otoczeniem. Tarasy, elewacje i konstrukcje wykonane z drewna stworzą wyjątkową atmosferę, która zapewnia spokój i komfort.

Nasz standard

Proponujemy naszym Klientom drewno o wysokiej jakości, aby projekt budowlany realizowany był "raz, a dobrze", przy zachowaniu konkurencyjnych cen za materiały, dzięki owocnej współpracy z dostawcami.

Uzyskaj wycenę w 48h

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą wykonania elewacji drewnianej, drewnianego tarasu lub innych konstrukcji, to zachęcamy do wysłania zapytania wraz z podaniem wytycznych i szczegółów. Wykonamy dla Państwa szacowaną wycenę za usługę.
Dane Kontaktowe
 • KONTAR Jan Dwożan
  ul. K.Kolumba 5, 70-035 Szczecin
  NIP: 852-240-80-52
 • Tel. 512 892 696
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Sprzedaży
 • Tel. 512 892 696
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek – Piątek
  08:00 – 16:00
 • Sobota
  nieczynnne
Uzyskasz u nas wycenę
tarasu lub elewacji
najpóźniej w 48h
Tel. 693 867 977

Copyright © 2019 www.kontar.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.