• Tarasy Drewniane tarasy z drewna egzotycznego

  Tarasy Drewniane

  Unikalna kompozycja konstrukcji tarasowej to wyjątkowa elegancja całej posesji

  tarasy z drewna egzotycznego
 • Tarasy Drewniane tarasy z drewna egzotycznego

Tarasy z drewna egzotycznego

Charakterystyczne zalety drewna egzotycznego podnoszą komfort użytkowania tarasu i zapewniają trwałość konstrukcji, zaś oryginalny wygląd świadczy o klasie posesji.

Wyjątkowy taras z wyjątkowego materiału

Drewno tarasowe jest eleganckim uzupełnieniem wizerunku każdego domu. Oczywiście, jest wiele metod konstrukcji tarasów i każda ma swoich zwolenników ale w Szczecinie to właśnie „Kontar” należy do nielicznego grona firm specjalistycznych realizujących dosłownie każdy projekt. Co więcej, jako eksperci w dziedzinie pracy z drewnem, dzielimy się swoim wieloletnim doświadczeniem oferując między innymi tarasy drewniane z wykorzystaniem desek z drzew egzotycznych.

Ekskluzywne deski tarasowe Szczecin

Wielu Klientów trafia do nas drogą rekomendacji, inni zaś wpisują w wyszukiwarce hasło „tarasy z drewna egzotycznego Szczecin”, dodając zwykle nazwę poszukiwanego materiału, czyli: cumaru, bangkirai, sapeli, meranti, okume, massaranduba, teak albo inne. O jakimkolwiek rodzaju drewna egzotycznego mówimy, „Kontar” oferuje wyłącznie drewno najlepszego gatunku. Taras drewniany z deski egzotycznej to miejsce o wyjątkowym charakterze. Oprócz mikroklimatu gwarantowanego wyłącznie przez dobrze wykonaną konstrukcję, egzotyczne drewno dodaje mu stylu i podnosi klasę całego otoczenia. Elegancja wynika z natury samego materiału – niepowtarzalne barwy egzotycznego drewna i wyraźny rysunek przykuwają wzrok i oddziałują w wyjątkowy sposób.

Zalety drewna egzotycznego

Ponieważ pierwsze gałęzie drzew egzotycznych rosną stosunkowo wysoko, wykonane z nich deski są całkowicie pozbawione sęków, albo mają ich bardzo mało. Deski tarasowe z drewna egzotycznego są miłe w dotyku i ciepłe, przy czym nie nagrzewają się nadmiernie w słońcu ani nie wychładzają całkowicie przy niskich temperaturach. Trzeba tu dodać, że z racji większej – w porównaniu do drewna klasycznego - gęstości i nasycenia naturalnymi olejami drewno egzotyczne ma większą wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Przy odpowiedniej konserwacji można mieć pewność, że taras z takiego drewna daje pewność wieloletniego użytkowania w niezmienionej formie.

Tarasy z drewna egzotycznego – przede wszystkim jakość

Pierwszym czynnikiem jaki bierzemy pod uwagę projektując taras są warunki atmosferyczne i tu właśnie mamy do czynienia z ważnymi cechami drewna egzotycznego z naszej oferty. Deska z drewna egzotycznego jest stabilniejsza wymiarowo i znacznie bardziej wytrzymała niż klasyczne drewno krajowe. Niektóre gatunki dzięki wysokiej zawartości krzemu doskonale wytrzymują kontakt z wodą. Drewno egzotyczne jest też z natury bardziej odporne na zakusy owadów i grzybów. Wszystko razem sprawia, że taras z drewna egzotycznego nie potrzebuje teoretycznie żadnej dodatkowej konserwacji, jednak z powodu patynowania (naturalny proces szarzenia), zaleca się olejowanie niektórych gatunków deski egzotycznej. Zabieg ten zwiększa ich wytrzymałość na ścieranie oraz zmniejsza pochłanianie wilgoci, ma tez znaczenie estetyczne. Przy okazji estetyki – bolączką wielu klientów są miejscowe odbarwienia wynikła z reakcji drewna z elementami montażowymi, dlatego należy w tym miejscu podkreślić, że w naszych realizacjach stosujemy wyłącznie elementy z stali nierdzewnej.


Tarasy, Elewacje, Konstrukcje, Sprzedaż drewna

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Dlaczego drewno?

Drewno to doskonały materiał, który zapewni Państwu naturalne piękno, trwałość i elegancję pozwalającą budować w harmonii z otoczeniem. Tarasy, elewacje i konstrukcje wykonane z drewna stworzą wyjątkową atmosferę, która zapewnia spokój i komfort.

Nasz standard

Proponujemy naszym Klientom drewno o wysokiej jakości, aby projekt budowlany realizowany był "raz, a dobrze", przy zachowaniu konkurencyjnych cen za materiały, dzięki owocnej współpracy z dostawcami.

Uzyskaj wycenę w 48h

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą wykonania elewacji drewnianej, drewnianego tarasu lub innych konstrukcji, to zachęcamy do wysłania zapytania wraz z podaniem wytycznych i szczegółów. Wykonamy dla Państwa szacowaną wycenę za usługę.
Dane Kontaktowe
 • KONTAR Jan Dwożan
  ul. K.Kolumba 5, 70-035 Szczecin
  NIP: 852-240-80-52
 • Tel. 512 892 696
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Sprzedaży
 • Tel. 512 892 696
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek – Piątek
  08:00 – 16:00
 • Sobota
  nieczynnne
Uzyskasz u nas wycenę
tarasu lub elewacji
najpóźniej w 48h
Tel. 693 867 977

Copyright © 2019 www.kontar.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.