• Tarasy Drewniane tarasy z drewna klasycznego

  Tarasy Drewniane

  Bogata oferta gatunków krajowych – tarasy w stylu uniwersalnym

  tarasy z drewna klasycznego
 • Tarasy Drewniane tarasy z drewna klasycznego

Tarasy z drewna klasycznego

Drewniany taras służy nam przez długie lata - dzięki użyciu krajowego drewna najlepszej jakości, zawsze cieszy oko oryginalnym charakterem i dodaje uroku naszemu ogrodowi.

Wyjątkowe zalety tarasów z drewna klasycznego

Taras jest integralną częścią domowej przestrzeni, połączeniem z przydomowym ogrodem tym bardziej płynnym i harmonijnym im lepiej zaprojektowanym i wykonanym. Zależy od tego piękno chwil, przeżytych na tarasie przez rodzinę – zabaw z dziećmi, posiłków, okolicznościowych spotkań z przyjaciółmi, momentów relaksu w zgodzie z naturą. Oprawa takich sytuacji wymaga najwyższej jakości wykonania i najlepszych materiałów. Jeśli chodzi o tarasy drewniane, „Kontar” oferuje przede wszystkim konstrukcje wykorzystujące deski tarasowe z jesionu, sosny, świerku, modrzewia i dębu. Efekty naszych prac zawsze zachwycają jakością zarówno wykonania jak i materiału.

Deski tarasowe najwyższej jakości

Wszyscy, łącznie z architektami i projektantami ogrodów zgodzą się, że taras drewniany jest rozwiązaniem uniwersalnym. Przede wszystkim świetnie się komponuje z nowoczesnymi materiałami – ceramiką, lub szkłem – pasując jednocześnie do przydomowej roślinności. W całej masie możliwości na uwagę zasługują stylowe połączenia drewnianej tarasowej deski z cegłą lub kamieniem, podnoszące elegancję całej posesji. Zwykły spacer takim tarasem dostarcza zadowolenia i inspiracji, szczególnie latem gdy bosa stopa ma kontakt z miłym w dotyku, rozgrzanym przez słońce drewnem. Wśród innych zalet wymienia się sprężystą strukturę drewnianego tarasu. Amortyzuje ona ewentualne upadki, które są tu znacznie mniej dotkliwe niż na podłożu kamiennym, czy betonowym.
Warto przy tym pamiętać, że deski z klasycznego drewna w letnim słońcu nie nagrzewają się nadmiernie, a jesiennych temperaturach nie ulegają całkowitemu wychłodzeniu, co wpływa na panujący na tarasie mikroklimat. Odpowiednio zakonserwowane deski tarasowe będą cieszyć oko naturalnym wyglądem i żywą barwą przez całe lata. Jako profesjonaliści pamiętamy zawsze, że mokre drewno jest śliskie, toteż dla zmniejszenia niebezpieczeństwa „Kontar” używa w swoich realizacjach desek żłobionych (ryflowanych), uniemożliwiających gromadzenie wody a jednocześnie minimalizujących ryzyko pośliźnięcia.

Taras drewniany na lata

Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem, dlatego bardzo dobrze wiemy iż nie jest to materiał, który będzie się zawsze zachowywać w przewidziany sposób. Przewidziany na wiele lat użytkowania taras drewniany jest konstrukcją nieustannie narażoną na działanie warunków atmosferycznych. W reakcji na wilgoć deski pęcznieją, na słońcu mogą tracić kolor, wysychać i pękać. Jeśli drewno jest niejednorodne, może zmieniać swoje wymiary w sposób dosłownie nieprzewidziany. Przeciwdziała się temu zjawisku pozostawiając między deskami przerwę technologiczną, która wraz z upływem czasu pozostawi podłodze trochę swobody
Oferta tarasów drewnianych marki „Kontar” nie byłaby kompletna bez konkretnych propozycji zabezpieczenia drewna. Należy do nich olejowanie. Aby uniknąć plam, odbarwień i zabrudzeń, deskę tarasową trzeba starannie oczyścić i przygotować. Później zaś, dla zachowania walorów estetycznych i użytkowych tarasu, olejowanie należy systematycznie powtarzać. Oczywiście, najlepiej zlecić to profesjonalistom. Dodatkową ochroną struktury tarasu i przestrzeni, którą wyznacza są zadaszenia – również część naszej oferty. Zadaszenia osłaniają przed deszczem i słońcem nie tylko sam taras, ale i spędzające na nim czas osoby.

Tarasy drewniane - od projektu do budowy

Każdy ekspert w dziedzinie stolarki potwierdzi, że drewno jest świetnym materiałem, lecz by wydobyć jego najlepsze cechy potrzeba nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia. Z tego właśnie powodu „Kontar” prowadzi swoje realizacje wyłącznie z pomocą najlepszych fachowców. Bez profesjonalizmu, gruntownego przygotowania i indywidualnego podejścia do każdego zadania i – dosłownie – do każdej deski, nie byłoby gwarancji idealnego wykonania tarasu, której zawdzięczamy naszą renomę. Ponieważ wiemy, że jakość efektu wynika z perfekcji w realizacji poszczególnych etapów prac, nasza oferta musi być kompleksowa tzn. zajmujemy się dosłownie wszystkim - od inwentaryzacji i pomiarów, przez projekt do wykonania tarasu według obowiązujących norm i zasad.


Tarasy, Elewacje, Konstrukcje, Sprzedaż drewna

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Dlaczego drewno?

Drewno to doskonały materiał, który zapewni Państwu naturalne piękno, trwałość i elegancję pozwalającą budować w harmonii z otoczeniem. Tarasy, elewacje i konstrukcje wykonane z drewna stworzą wyjątkową atmosferę, która zapewnia spokój i komfort.

Nasz standard

Proponujemy naszym Klientom drewno o wysokiej jakości, aby projekt budowlany realizowany był "raz, a dobrze", przy zachowaniu konkurencyjnych cen za materiały, dzięki owocnej współpracy z dostawcami.

Uzyskaj wycenę w 48h

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą wykonania elewacji drewnianej, drewnianego tarasu lub innych konstrukcji, to zachęcamy do wysłania zapytania wraz z podaniem wytycznych i szczegółów. Wykonamy dla Państwa szacowaną wycenę za usługę.
Dane Kontaktowe
 • KONTAR Jan Dwożan
  ul. K.Kolumba 5, 70-035 Szczecin
  NIP: 852-240-80-52
 • Tel. 512 892 696
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Sprzedaży
 • Tel. 512 892 696
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek – Piątek
  08:00 – 16:00
 • Sobota
  nieczynnne
Uzyskasz u nas wycenę
tarasu lub elewacji
najpóźniej w 48h
Tel. 693 867 977

Copyright © 2019 www.kontar.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.