• Elewacje Drewniane elewacje z drewna klasycznego

  Elewacje Drewniane

  Przede wszystkim trwałość – efekty naszych prac pozostają przez lata naszą wizytówką

  elewacje z drewna klasycznego
 • Elewacje Drewniane elewacje z drewna klasycznego

Elewacje z drewna klasycznego

Ściśle selekcjonowane drewno krajowe w najbogatszym asortymencie, niezawodne materiały montażowe, doskonałe środki konserwacyjne, rzetelne realizacje projektów, profesjonalne doradztwo.

Elewacja z drewna krajowego – piękno i oryginalność

Elewacje drewniane to niezwykle szeroka dziedzina, a umiejętność sprostania wszystkim związanym z nią wyzwaniom to cecha prawdziwych profesjonalistów. W zależności od wymagań Klientów, dostarczone i fachowo zamontowane przez nas deski z drewna klasycznego mogą pełnić wyłącznie rolę ozdobną jak i zostać uwzględnione w projekcje jako element ściany z pełnym i skutecznym dociepleniem. Ponieważ drewniana elewacja jest elementem mającym z założenia przetrwać długie lata, do jej wykonania polecamy deski z takich gatunków drzewa krajowego, które prócz estetycznego wyglądu, będą mieć również wysoką wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Na wybór naszych Klientów czeka szeroka gama desek takich gatunków jak świerk, sosna i modrzew. Są to gatunki charakterystycznym, pięknym rysunku nadającemu wykonanej z nich elewacji niepowtarzalnego uroku.

Deska elewacyjna z drewna krajowego – jakość na lata

Drewno jest specyficznym materiałem – jako budulec naturalny ma swoje kaprysy i specyficzne uwarunkowania. Pomimo iż deski elewacyjne często są przysłonięte okapami dachowymi, znaczna połać elewacji pozostaje wystawiona na działanie deszczu, słońca, niesionego przez wiatr kurzu i innych czynników. W reakcji na wilgoć deski pęcznieją, pod wpływem słońca płowieją i tracą kolor, mogą też wysychać i pękać. Dodatkowo, niejednorodność materiału jakim jest drewno może powodować nieprzewidziany zmiany wymiarów i wypaczenia faktury elewacji. Dobry specjalista musi umieć przewidzieć wszystkie tego typu ewentualności i odpowiednio im zaradzić, albo przynajmniej zasygnalizować Klientowi możliwości przeciwdziałania usterkom.

Konserwacja i zabezpieczenie elewacji drewnianej

Oprócz tego, że do naszej oferty należą deski elewacyjne, o profilach posiadających zaokrąglone kształty, które nie pozwalają na utrzymanie się wody, nasza oferta jest kompletna pod każdym innym względem. Oprócz dostarczenia potrzebnych materiałów i montażem dowolnie określonej elewacji zajmujemy się również zabezpieczaniem drewna. W zależności od elewacji, deski elewacyjne mogą być impregnowane, lakierowane, albo bejcowane. Ponieważ z biegiem czasu wszystkie deski z drewna klasycznego patynują się, zmieni się też ich kolor. Ale tę akurat cechę można wykorzystać dla zmiany estetyki elewacji, o ile zabezpieczy się proces zmiany. By odbywał się on równomiernie elewację można zabezpieczyć lazurą poszarzającą. Nic jednak nie stoi również na przeszkodzie, by aplikacja środków zabezpieczających miała na celu utrzymanie drewna w jego świeżej, naturalnej i pierwotnej estetyce. Niezależnie jednak od tego, jaki chcemy uzyskać wygląd zabiegi impregnacji, malowania, czy lakierowania na pewno zmniejsza wnikanie wody w głąb desek. Tym samym zmniejszy się ryzyko rozwoju niszczących drewno pleśni i grzybów. Dodatkowe zabiegi konserwacyjne zmniejszą natomiast wpływ na elewację promieni UV i zmniejszą ich palność.


Tarasy, Elewacje, Konstrukcje, Sprzedaż drewna

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Dlaczego drewno?

Drewno to doskonały materiał, który zapewni Państwu naturalne piękno, trwałość i elegancję pozwalającą budować w harmonii z otoczeniem. Tarasy, elewacje i konstrukcje wykonane z drewna stworzą wyjątkową atmosferę, która zapewnia spokój i komfort.

Nasz standard

Proponujemy naszym Klientom drewno o wysokiej jakości, aby projekt budowlany realizowany był "raz, a dobrze", przy zachowaniu konkurencyjnych cen za materiały, dzięki owocnej współpracy z dostawcami.

Uzyskaj wycenę w 48h

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą wykonania elewacji drewnianej, drewnianego tarasu lub innych konstrukcji, to zachęcamy do wysłania zapytania wraz z podaniem wytycznych i szczegółów. Wykonamy dla Państwa szacowaną wycenę za usługę.
Dane Kontaktowe
 • KONTAR Jan Dwożan
  ul. K.Kolumba 5, 70-035 Szczecin
  NIP: 852-240-80-52
 • Tel. 512 892 696
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Sprzedaży
 • Tel. 512 892 696
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek – Piątek
  08:00 – 16:00
 • Sobota
  nieczynnne
Uzyskasz u nas wycenę
tarasu lub elewacji
najpóźniej w 48h
Tel. 693 867 977

Copyright © 2019 www.kontar.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.