• Konstrukcje Drewniane drewniane schody

  Konstrukcje Drewniane

  Dobrze wykończone schody drewniane to wygoda użytkowania i atut aranżacji przestrzeni

  schody drewniane
 • Konstrukcje Drewniane drewniane schody

Schody drewniane

Obok bezpieczeństwa i komfortu liczy się dopasowanie do stylu wnętrza, dlatego proponujemy różne rodzaje drewna, elementy o optymalnych parametrach i pomysły na aranżacje.

Schody drewniane - funkcjonalność i estetyka

Nieodłączny element każdego domu, od strony funkcjonalności praktycznie niezastąpiony to znane wszystkim dobrze schody. Oprócz typowo praktycznej roli, schody we współczesnych domach spełniają również funkcję estetyczną. Budując, albo remontując dom kierujemy się nie tylko aspektami konstrukcyjnymi, bezpieczeństwem i wygodą użytkowania, ale też dopasowaniem do aranżacji wnętrza. Inne schody będą wiodły do piwnicy, inne zamontujemy w salonie. Co warto pamiętać – do każdego rodzaju wnętrza najbardziej stylowym rozwiązaniem będą schody drewniane.

Schody drewniane - styl i wygoda

Schody w domu powinny w pełni odpowiadać potrzebom domowników. Komfort użytkowania jest warunkiem podstawowym, a obok funkcjonalności schodów pojawia się aspekt dekoracyjny. Schody w holu lub salonie, harmonijnie dopasowane do koloru i faktury ścian, odpowiednio wykończone są zawsze bardzo ważnym elementem wystroju. Całości konstrukcji dopełniają zwykle stylowe poręcze, słupki i balustrady. Wszystko razem daje nieograniczone możliwości aranżacji.

Schody drewniane – zgodność z normami

Przy wybieraniu schodów należy pamiętać o ich najważniejszych parametrach. Jeśli to możliwe, długość stopni nie powinna być mniejsza niż 80 cm, w innym przypadku mogą pojawić się trudności przy wnoszeniu większych przedmiotów. Jako optymalną wysokość stopnia podaje się około 16 cm. Kąt nachylenia schodów zwłaszcza takich, które są często użytkowane, nie powinien przekraczać 30 stopni. Przy większym kącie wspinanie się po nich może być nie tylko męcząca, ale i kłopotliwe, zwłaszcza dla osób starszych.

Schody drewniane – bogata gama materiałów

Schody, jako elementy konstrukcyjne muszą być wykonane precyzyjnie i zgodnie z założeniami projektowymi. Odpowiednie dla atmosfery każdego domu są schody drewniane. Firma „Kontar” buduje schody spełniające wszelkie wymagania komfortu i elegancji. Wykorzystujemy drewno gatunków liściastych, iglastych i egzotycznych – zawsze najwyższej jakości. Proponowane przez nas deski są pozbawione wad i sęków, odpowiednio wysuszone i zakonserwowane. Stanowią najlepszy wybór.

Rodzaje schodów a aranżacje przestrzeni

Kształt, styl i wykończenie schodów wpływają na wygląd przestrzeni, w której się znajdują. W zależności od aranżacji wnętrza wykonujemy zarówno schody proste o klasycznych formach, jak i nietypowe. Proponujemy również ciekawe rozwiązania w postaci schodów giętych i spiralnych. Tym ostatnim warto poświęcić szczególną uwagę. Polecamy je wszędzie gdzie nie ma możliwości wycięcia dużego przejścia w stropie, ponieważ schody na planie okręgu, albo elipsy zajmują mniej miejsca niż proste. Niestety w tym wypadku lepsze możliwości montażowe rzutują na wygodę użytkowania, ponieważ po okrągłych schodach ciężej się poruszać, utrudnione jest też przenoszenie czegokolwiek.


Tarasy, Elewacje, Konstrukcje, Sprzedaż drewna

Wychodzimy naprzeciw
oczekiwaniom naszych Klientów

Dlaczego drewno?

Drewno to doskonały materiał, który zapewni Państwu naturalne piękno, trwałość i elegancję pozwalającą budować w harmonii z otoczeniem. Tarasy, elewacje i konstrukcje wykonane z drewna stworzą wyjątkową atmosferę, która zapewnia spokój i komfort.

Nasz standard

Proponujemy naszym Klientom drewno o wysokiej jakości, aby projekt budowlany realizowany był "raz, a dobrze", przy zachowaniu konkurencyjnych cen za materiały, dzięki owocnej współpracy z dostawcami.

Uzyskaj wycenę w 48h

Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą wykonania elewacji drewnianej, drewnianego tarasu lub innych konstrukcji, to zachęcamy do wysłania zapytania wraz z podaniem wytycznych i szczegółów. Wykonamy dla Państwa szacowaną wycenę za usługę.
Dane Kontaktowe
 • KONTAR Jan Dwożan
  ul. K.Kolumba 5, 70-035 Szczecin
  NIP: 852-240-80-52
 • Tel. 512 892 696
  email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dział Sprzedaży
 • Tel. 512 892 696
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia
 • Poniedziałek – Piątek
  08:00 – 16:00
 • Sobota
  nieczynnne
Uzyskasz u nas wycenę
tarasu lub elewacji
najpóźniej w 48h
Tel. 693 867 977

Copyright © 2019 www.kontar.pl Produkcja www.FabrykaStron.eu
Na stronie stosujemy pliki cookies. Można dokonać zmiany ustawień cookies. Szczegóły Polityka Prywatności.